Lipiec w Stowarzyszeniu Ewa

2 lipca wybraliśmy się na wycieczkę do Szczecina. Pogoda nam dopisała, przede wszystkim nie padało, dlatego mogliśmy pospacerować Bulwarem Chrobrego, wypić kawę czy zjeść lody.
Była to chwila relaksu przed głównym punktem naszej wycieczki tj zwiedzaniem piwnic Starki przy ul. Jagiellońskiej. W towarzystwie przewodnika mogliśmy przekonać się co skrywają podziemia nieczynnej fabryki wódek Starka. Ceglane wnętrza sprzed 150 lat, kręte korytarze, wielkie komory ze stelażami na beczki znajdują się 20 metrów pod ziemią. W dębowych beczkach o różnej wielkości przez wiele lat leżakuje Starka, co przydaje jej odpowiedniego smaku i koloru. Po zwiedzaniu piwnic zaproszono nas na degustację m.in 18 letniej Starki.
Zmieniając trochę klimat pojechaliśmy obejrzeć Ogród Różany czyli tzw. Różankę! Znajduje się tu kilka tysięcy róż w wielu odmianach. To prawdziwa gratka dla fanów tych kwiatów! Spacer alejkami to nie tylko uciecha dla oczu ale też moc zapachów. Kompozycje kwietne dopełniają drzewa m.in. wiśnie, graby, klony czy świerki.
Natomiast w drodze powrotnej zatrzymaliśmy się jeszcze na małe co nie co w MC. Wróciliśmy do domu trochę zmęczeni ale i zadowoleni z udanego wypoczynku!!